PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów, Kronika policyjna: 27 marca 2012

W poniedziałek Prokuratora Rejonowa w Tarnowie zdecydowała o zastosowaniu dozoru policyjnego dla mężczyzny, który ukradł ponad 330 litrów paliwa. Ponadto wczoraj na lokalnych drogach zdarzyły się dwa niebezpieczne wypadki drogowe.

Policjanci Wydziału dw. z Przestępczością przeciwko Mieniu KMP w Tarnowie doprowadzili do Prokuratury Rejonowej w Tarnowie 19-letniego mieszkańca Krakowa, który w dniu 24 marca dokonał kradzieży paliwa w ilości 333 litrów o wartości 1939,79zł. Mężczyzna podejrzany jest również o podobną kradzież w dniu 13 marca br. w miejscowości Łopoń (gm. Wojnicz), gdzie dokonano kradzieży 86 litrów paliwa o wartości 500zł. Prokuratura zastosowała wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego.

Około godziny 9:00 w miejscowości Pogórska Wola w kierunku Dębicy doszło do wypadku. Kierujący samochodem marki Volkswagen Passat jadący wraz z pasażerem, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zjechał z jezdni i uderzył w drzewo, po czym dachował. Kierujący – 60-letni mieszkaniec Sosnowca – doznał ogólnych potłuczeń ciała, natomiast pasażer – 49-letni mieszkaniec Katowic – doznał złamania oczodołu lewego oraz złamania lewej ręki. Badanie na trzeźwość wykazało, że kierujący był trzeźwy.

Do wypadku doszło również na ulicy Krakowskiej w Tarnowie. Kierujący samochodem marki VW Crafter – 41-letni mieszkaniec Radlnej – nie dostosował prędkości do panujących warunków, w wyniku czego doprowadził do zderzenia z fiatem punto, najeżdżając na jego tył. W wyniku zdarzenia urazów doznali: kierująca w postaci złamana szyjki kości ramieniowej oraz pasażerka w postaci urazu kręgosłupa szyjnego.