PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Spotkania z cyklu PracOFFnia ponownie w TCK (Zapowiedź)

Po kilku miesiącach przerwy powracają spotkania na warsztatach rękodzieła w pracowni plastycznej Tarnowskiego Centrum Kultury – PracOFFnia. Animacja Czasu Wolnego. Na najbliższe warsztaty, które odbędą się 20 i 21 października, zapraszają Tarnowskie Centrum Kultury i partner cyklu Centrum Artystyczno-Hobbystyczne Arabeska. Tematem spotkania będzie tworzenie biżuterii w technice quillingu. Przed nami coraz dłuższe wieczory, a niewątpliwie pozyskane na warsztatach umiejętności pozwolą w kreatywny sposób wykorzystać nadmiar czasu.

Quilling to technika z rodzaju papieroplastyki, służąca do tworzenia ozdób z wąskich pasków papieru zwiniętych w kształt sprężyny spiralnej i odpowiednio uformowanych przez zagniecenie zewnętrznych warstw papieru. Przygotowane elementy najczęściej naklejane są na zdobioną powierzchnię tak, że powierzchnia paska papieru jest w stosunku do niej prostopadła. Z poszczególnych elementów skleja się również samodzielne kompozycje dekoracyjne. Powstają urzekające delikatnością obrazy, kartki. Można skręconymi paseczkami ozdabiać przedmioty, np. pudełeczka, jajka wielkanocne itp.

Quillingowe elementy połączone z metalem, drewnem czy koralikami służą również do tworzenia biżuterii. W wielu przypadkach papier wzbogacony takimi dodatkami i polakierowany daje złudzenie masy plastycznej. Na warsztatach uczestnicy będą mieli możliwość przygotowania w wybranej przez siebie kolorystyce zawieszek , kolczyków i broszek. Przy ich wykonaniu wykorzystane zostaną metalowe i drewniane bazy. Biżuteria tworzona będzie wg autorskich wzorów Elżbiety Czas z Centrum Artystyczno-Hobbystycznego ARABESKA.

Warsztaty tworzenia biżuterii techniką quillingu odbędą się w dwóch grupach (od 16 lat):
– 20 października (sobota) – godz. od 16.00 do 19.00 – grupa I
– 21 października (niedziela) – godz. od 16.00 do 19.00 – grupa II
Opłata 20 zł.

Zapisy na warsztaty od 8 października od godziny 15.00 do 18.00 (tylko pierwszego dnia), w pozostałe dni poniedziałek – piątek, od godziny 10.00 do 18.00, w Biurze Obsługi TCK. Liczy się kolejność zgłoszeń, a gwarantem miejsca jest wpłata. Liczba miejsc ograniczona.