PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów, Kronika policyjna: 19, 20 listopada 2012

Informacje z 20 listopada 2012 r.

Potrącenie na ul.Konarskiego
19 listopada w godzinach porannych kierująca Chevroletem, 57-letnia tarnowianka jadąc ul. Konarskiego  podczas wykonywania  manewru skrętu w lewo w ul. Tuchowską, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrąciła 49-letnią mieszkankę Tuchowa. Ta ostatnia doznała złamania kości ramienia, trafiła do szpitala, gdzie pozostała na dalsze leczenie. Obie panie poddane zostały badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, z wynikiem 0,0.

23-latek z zakazem jazdy
Wieczorem 19 listopada  na ul. Mickiewicza w Tarnowie patrol  Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymał kierowcę volkswagena. 23-latek prowadził pojazd pomimo orzeczonego przez sąd i obowiązującego do wiosny przyszłego roku zakazu. Mężczyzna odpowie za popełnienie występku zagrożonego karą pozbawienia wolności do 3 lat.

Informacje z 19 listopada 2012 r.

Nielegalny obrót spirytusem
W piątek (16 listopada) w jednym z mieszkań w Tarnowie dzielnicowi z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum ujawnili nielegalny obrót napojami spirytusowymi. O proceder ten podejrzewana jest 56-letnia właścicielka mieszkania. Podczas wykonywania czynności na miejscu, policjanci zabezpieczyli około 4 litry nie posiadającego znaków akcyzy alkoholu niewiadomego pochodzenia. Za wytwarzanie alkoholu niezgodnie z prawem lub  wprowadzaniem takiego alkoholu do obrotu grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Kradzież czterech maszynek do golenia
Komisariat w Tuchowie został zawiadomiony o kradzieży, do której doszło na terenie jednego ze sklepów. Sprawca zabrał cztery maszynki do golenia i osiem wkładów do nich. Straty wyniosły ponad 750 złotych. W wyniku działań podjętych przez policjantów ustalony został i zatrzymany podejrzewany o ten czyn 29-letni mieszkaniec Jonin.  Nietrzeźwy mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Włamanie do pizzerii
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum zatrzymali 22-letniego tarnowianina podejrzewanego o włamanie do pizzerii w centrum Tarnowa. Mężczyzna  ukradł gotówkę w kwocie ponad 5 tysięcy złotych oraz telefon komórkowy. Grozi mu kara pozbawienia wolności do 5 lat.