Już 5 tysięcy Kart Miejskich w rękach mieszkańców. Dużym zainteresowaniem cieszy się Tarnowska Karta Miejska uprawniająca do wielu ulg i bonifikat. Aktualnie, na wyrobienie blankietu czeka niespełna pięćset osób. Czas oczekiwania wynosi około dwóch tygodni.

Posiadacze wprowadzonej przed kilkoma miesiącami Tarnowskiej Karty Miejskiej w wersji Premium taniej korzystają z infrastruktury TOSiR, mniej płacą za korzystanie z komunikacji miejskiej czy miejsca parkingowe w strefie płatnego parkowania.

W szczegółach wygląda to tak. Mieszkańcy, którzy dysponują kartą Premium średnio o 18% mniej płacą za bilety okresowe komunikacji miejskiej, mniej kosztuje ich też korzystanie z miejskich basenów przy ul. Piłsudskiego i Traugutta, pływalni letnich, czy lodowisk. Karta Miejska to także około 1/3 zniżki na abonamenty miesięczny, półroczny i roczny w strefie płatnego parkowania.

Aby stać się posiadaczem Tarnowskiej Karty Miejskiej wystarczy złożyć wniosek na dzienniku podawczym w Urzędzie Miasta Tarnowa przy ul. Nowej 4 lub w kasach ZKM przy ul. Krakowskiej. Wniosek można pobrać ze strony internetowej link lub otrzymać na miejscu.