PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Policjanci odzyskali skradzione Porsche

W nocy z niedzieli na poniedziałek policjanci otrzymali informację od swoich kolegów z Czech, że osoby podejrzewane o kradzież Porsche Cayenne zmierzają najprawdopodobniej przez terytorium Polski do granicy z Ukrainą.

Dzięki natychmiastowej reakcji i współpracy międzynarodowej Policji zaledwie trzy godziny od otrzymania zgłoszenia Funkcjonariusze Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komisariatu Policji Tarnów-Centrum wraz z kolegami Wydziału Ruchu Drogowego Tarnowskiej Komendy Miejskiej Policji namierzyli skradziony luksusowy samochód w miejscowości Ładna (powiat Tarnowski). Funkcjonariusze zorganizowali blokadę i zatrzymali poszukiwany pojazd. Autem podróżowało dwóch obywateli Ukrainy oraz jeden obywatel Republiki Czeskiej.

Dzięki współdziałaniu z Prokuraturą Rejonową w Tarnowie mężczyźni w dniu wczorajszym usłyszeli zarzuty dysponowania mieniem pochodzącym z przestępstwa oraz pomocy w jego ukryciu. Sąd Rejonowy w Tarnowie zastosował wobec całej trójki środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego na okres 2 miesięcy. Grozi im kara od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.