PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Już w sobotę Unia Tarnów zagra z Radomiakiem Radom (Zapowiedź)

Piłkarze i kibice Unii Tarnów doczekają się pierwszego meczu ligowego na własnym stadionie w 2013 roku.W najbliższą sobotę 20 kwietnia o godz. 16:00 tarnowianie podejmą aktualnie 5. drużynę w tabeli – Radomiaka Radom. W rundzie jesiennej „Jaskółki” zdobyły w Radomiu punkt, dzięki remisowi 2-2. Bramki dla gości zdobyli Łukasz Kazik i nie grający już w tarnowskim zespole Łukasz Popiela.

Klub z Radomia ma za sobą 20 sezonów na zapleczu Ekstraklasy (ostatni 2005/6) i jeden historyczny sezon w elicie – 1984/5. Jest to największy sukces w historii Radomiaka, drugim jest ćwierćfinał Pucharu Polski, w którym radomianie grali w 2007 r. Obecnie, podobnie jak Unia jest beniaminkiem II ligi. W 21 meczach zdobył 33 punkty – 9 zwycięstw, 6 remisów i 6 porażek. Unia rozegrała jedno spotkanie mniej i zajmuje 9 lokatę z dorobkiem 29 punktów.

W ostatniej kolejce Radomiak pewnie, bo 4-1 pokonał Garbarnię Kraków. Trzy z czterech bramek zdobyli obcokrajowcy grający w Radomiu. Na listę strzelców wpisali się: Aleksiej Dubina, Leândro, Marcin Figiel, Samuelson Odunka. Unia po trzech meczach wyjazdowych w końcu będzie mogła zaprezentować się kibicom na swoim stadionie. Bilans wyjazdowy jest bardzo dobry – 5 punktów, dwa remisy i zwycięstwo. W sobotę liczymy na kolejne punkty.

Przypominamy kibicom, że bilety na ten mecz, podobnie jak na mecze z Resovią, Stalą Rzeszów i Stalą Stalowa Wola będą w cenie 15 zł normalny i 8 ulgowy, na pozostałe spotkania: 10 zł normalny i 5 zł ulgowy. Unia z Radomiakiem zagra po raz ósmy. W dotychczasowych siedmiu konfrontacjach tarnowianie górą byli dwukrotnie, rywale zwyciężali trzy razy, dwa razy padł remis.