PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Płać za parking w Tarnowie szybciej i wygodniej

Parkując w Tarnowie nie musisz szukać parkometrów. Nie potrzebujesz też biletów parkingowych, ani pieniędzy. Nie musisz nawet wychodzić z samochodu. Wystarczy, zarejestrować się i  korzystać  z systemu Pango.  

Co to jest Pango?

Pango to przede wszystkim wygoda i oszczędność czasu. To  prosty i efektywny  system płatności za parkowanie przy pomocy telefonu komórkowego. I bardzo bezpieczny, bo posiadający, certyfikat najwyższego standardu ochrony danych przetwarzanych w systemie.

Dlaczego warto parkować z Pango?

Pango oferuje kierowcom minutowy system naliczania opłat, dlatego płacą oni jedynie za rzeczywisty czas parkowania. Ogromną zaletą  systemu jest  jego szeroka dostępność. Mając na uwadze potrzeby wszystkich użytkowników,  Pango oferuje kilka możliwości korzystania z systemu: za pośrednictwem  aplikacji na smartfony i tablety,  telefonu stacjonarnego, SMSów, infolinii czy też  strony www. Dzięki temu system jest osiągalny dla każdego. Parkowanie z Pango jest wygodnym
i oszczędnym rozwiązaniem. Nie trzeba nawet wysiadać z samochodu. Wystarczy mieć ze sobą telefon komórkowy.

Jak to działa?

Aby zacząć korzystać z Pango, trzeba się najpierw zarejestrować. Można to zrobić na stronie  internetowej  www.pango.pl, używają aplikacji na smartfony i tablety lub dzwoniąc pod numer  222-700-100. Rejestracja jest bezpłatna i trwa zaledwie kilkanaście minut.

Żeby uiścić opłatę za parkowanie, nie trzeba mieć ze sobą żadnych pieniędzy. Wystarczy wcześniej zasilić specjalne konto, z którego będą pobierane opłaty za parkowanie (zgodnie z cennikiem Płatnej Strefy Parkowania w Tarnowie). Dzięki temu nie trzeba szukać parkometru i drobnych pieniędzy. Pango zadbało o możliwość pobierania opłat bezpośrednio z karty płatniczej.  Żeby skorzystać z tej opcji, najpierw należy zarejestrować kartę płatniczą w systemie.

Aby rozpocząć czas naliczania  za parkowanie z  Pango wystarczy uruchomić aplikację w smartofonie lub na tablecie,  zadzwonić na numer telefonu 222-700-100 i skorzystać z interaktywnej informacji głosowej, wysłać  SMSa na numer 4321 o treści: Pango start miasto Tarnów. Można również  zalogować się na stronie internetowej www.pango.pl lub zadzwonić do Biura Obsługi Klienta, gdzie konsultant wykona dyspozycję za kierowcę. Naliczanie opłat można wyłączyć za pośrednictwem tym samych kanałów dostępu.

Jak wygląda kontrola pojazdu?

Kolejnym krokiem jest odpowiednie oznakowanie samochodu, aby kontroler wiedział, że kierowca opłacił parkowanie za pośrednictwem Pango. W tym celu wystarczy włożyć za przednią szybę samochodu naklejkę.  Użytkownicy otrzymują ją listem na adres podany przy rejestracji. Naklejkę można także pobrać ze strony www.pango.pl,  bądź na zwykłej kartce napisać słowo: „ PANGO”.

Pango dba o wysoką jakość obsługi kierowców

System jest w stałym kontakcie z kierowcą, wysyłając do niego powiadomienia w formie SMSów. Dzięki temu użytkownik jest informowany na bieżąco m.in. o tym, że jego samochód został właśnie sprawdzony przez kontrolera. Dodatkowo, w razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości kierowcy mogą skorzystać z telefonicznego Biura Obsługi Klienta, gdzie wysokie standardy obsługi zakładają, że czas oczekiwania nie przekroczy 30 sek. Pango dba także o środowisko. Korzystanie z systemu nie wymaga instalowania dodatkowej infrastruktury oraz drukowania biletów.