PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Ekonomicznie i inwestycyjnie (Zdjęcia)

Ostatnie dni były dla Tarnowa okazją do zaprezentowania się z jak najlepszej strony. W kolejnym VI Forum Inwestycyjnym wzięło udział około 300 gości – w tym inwestorzy z Polski i z Europy Środkowo-Wschodniej, a także przedstawiciele rządów i parlamentów, którzy są odpowiedzialni za przebieg procesów prywatyzacyjnych w Europie Środkowej.

Forum to 2 dni debat i spotkań z reprezentantami biznesu, a także wybitnych ekonomistów oraz przedstawicieli rządów z Polski i innych krajów i Unii Europejskiej. „Inwestycje w kluczowe sektory- państwowe, prywatne, samorządowe?” i „Sektor chemiczny – konsolidacja drogą do rozwoju czy stagnacji?” to jedne z najciekawszych tematów VI Forum Inwestycyjnego w Tarnowie.

Ciekawą okazała się debata na temat przyszłości sektor chemicznego, który w ostatnich latach w Polsce przeszedł konsolidację. Rynkowi eksperci, choć pozytywnie ocenili ten proces dający większe możliwości inwestycyjne i stabilność finansową, to zagrożeń upatrują w cenach surowców (szczególnie gazu) i restrykcyjnej polityce klimatycznej UE. W debacie wzięli udział m.in. Paweł Jarczewski, Prezes Zarządu, AZOTY TARNÓW i Dirk Elvermann, Prezes, BASF Polska.

Podczas VI Forum rozdano także nagrody w kategorii INWESTYCJA ROKU, którą otrzymał Terminal Naftowy w Gdańsku, oraz INWESTOR ROKU, który otrzymała PESA Bydgoszcz za szeroką i skuteczną ekspansję na nowe rynki europejskie.