PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Komisariat Policji Tarnów-Centrum po remoncie (ZDJĘCIA)

Zakończył się kolejny etap remontu największego miejskiego komisariatu w Tarnowie – komisariatu Tarnów-Centrum. Efekty widać gołym okiem, co cieszy policjantów, którzy będą pracować i przyjmować petentów w lepszych niż do tej pory warunkach.  Położony przy ul. Narutowicza 6 obiekt komisariatu Tarnów-Centrum doczekał się m.in. termomodernizacji budynku administracyjnego i garażowego, wymiany stolarki okiennej i drzwi,  remontu części sanitariatów i  korytarzy oraz rozbudowy pomieszczeń dla osób zatrzymanych.

O rozpoczęcie prac remontowych kierownictwo tarnowskiej policji zabiegało od lat. Wybudowany pod koniec lat 70-tych,  8-piętrowy wieżowiec, nie przechodził dotąd  gruntownych zmian, podobnie zresztą  jak pochodzący z końca XIX wieku, budynek położony od strony ul. Bandrowskiego, który wybudowany jako obiekt wojskowy, w przeszłości mieścił siedzibę Szkoły Ekwitacyjnej II Pułku Ułanów. Wreszcie dzięki środkom pochodzącym z budżetu policji i wsparciu władz samorządowych, dwa lata temu prace mogły ruszyć pełną parą. Inwestycja podzielona została na kilka etapów.

W 2011 roku  z przyznanych z budżetu resortu środków, zmodernizowano pomieszczenia dla osób zatrzymanych. Rozbudowa i gruntowany remont policyjnych aresztów, remont dachu w budynku od strony ul. Bandrowskiego, wymiana systemu monitoringu i remont dwóch ostatnich pięter wieżowca przy ul. Narutowicza pochłonęła blisko 1,5 miliona złotych. Całość pieniędzy pochodziła z budżetu policji.

Prace remontowe są kontynuowane także w bieżącym roku. Przeznaczono na nie łącznie  1.212.785 złotych, z czego ponad 750 tysięcy złotych to środki policyjne, a 450 tysięcy złotych to pieniądze z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  Nie po raz pierwszy na wsparcie finansowe mogliśmy także liczyć ze strony władz samorządowych – tarnowskiego magistratu i Starostwa Powiatowego w Tarnowie, które przekazały tarnowskiej policji na cele remontowe ponad 21 tysięcy złotych. Dzięki posiadanym funduszom zakres robót w 2013 roku objął termomodernizację wieżowca i budynku garażowego, przystosowanie pomieszczenia na potrzeby kancelarii tajnej, remont części sanitariatów, pomieszczeń biurowych  i korytarzy oraz wymianę reszty okien i drzwi. W kolejnych latach prace w jednostce przy ul. Narutowicza mają być kontynuowane.

To jednak nie koniec pozytywnych zmian, jakie przeszła lokalna policja. W dobiegającym powoli do końca 2013 roku prace remontowe przeprowadzono także w dwóch komisariatach poza Tarnowem. Remontu doczekał się komisariat w Wojniczu, gdzie tydzień temu zakończono montaż stolarki okiennej, drzwi głównych oraz żaluzji antywłamaniowych. Całość inwestycji wyniosła ponad 88 tysięcy złotych. Komisariat w Ciężkowicach może natomiast cieszyć się remontem pokrycia dachowego i węzła sanitarnego. Podobnie jak w przypadku Wojnicza, całość prac remontowych pokryte zostały ze środków pochodzących z budżetu policji.