PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Pierwsze efekty przebudowy basenu w Mościcach (Zdjęcia)

Remont charakterystycznych dla Mościc obiektów sportowych jest coraz bardziej zaawansowany. Obecnie wykonano już ok. 10% zaplanowanych prac. Zakończenie całości zaplanowano na 2015 rok. – Wykonawca deklaruje, że jest szansa na wcześniejszy finał modernizacji. Jeżeli, tak jak dotychczas, aura będzie sprzyjać, może się ona zakończyć już w grudniu przyszłego roku, czyli cztery miesiące przed terminem – mówi dyrektor Tarnowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Edward Rusnarczyk. Obiekt, w obecności dziennikarzy, wizytował zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.

– Zmieniamy krajobraz Mościc. To miejsce budzi sentyment, przywołuje wspomnienia. Chyba każdy mieszkaniec Tarnowa uczył się pływać właśnie tutaj – uśmiecha się zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański. – Ludzie czekają na oddanie basenu. Jest on bardzo potrzebny dla rozładowania obciążenia krytej pływalni przy ul. Piłsudskiego. Kibicujemy wcześniejszemu terminowi zakończenia remontu – dodaje.

Koszt całej przebudowy to ok. 10 mln zł. Kwotą 2 mln inwestycję dofinansował dofinansowanie z Fundusz Rozwoju Kultury Fizycznej, prowadzony przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. – Rozmowy w Warszawie odniosły skutek. Ministerstwo uznało, że te pieniądze są Tarnowowi potrzebne – mówi poseł Robert Wardzała.

Budowa nie należy do łatwych, podziemia kryją różne niespodzianki. – Obiekt kwalifikował się tylko do generalnego remontu. Niektóre elementy były bardziej zniszczone niż wcześniej przewidywaliśmy. Gdyby nie remont mogłoby dojść nawet do katastrofy budowlanej – mówi dyrektor Edward Rusnarczyk.

Dodajmy, że po przebudowie starego obiektu na bazie basenu powstanie park wodny. W głównej hal znajdą się dwa baseny – sportowy o wymiarach 25 x 12,5 m i głębokości od 1,3 m do 2,0 m oraz rekreacyjny z torem do nauki pływania i atrakcjami wodnymi, takimi jak wodne masaże czy minizjeżdżalnia dla dzieci.

Przypomnijmy, przebudowana zostanie także sala sportowa. Położona zostanie nowa nawierzchnia, a obiekt wzbogaci się o pełne wyposażenie sportowe do uprawiania dyscyplin takich jak siatkówka, koszykówka, sztuki walki czy gimnastyka. Dodatkowo w przyziemiu, oprócz pomieszczeń technicznych oraz szatni, znajdą się siłownia, sauna fińska oraz dwutorowa kręgielnia automatyczna.