PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: 40-latek zatrzymany z blisko kilogramem narkotyków

Dzięki działaniom policjantów Wydziału Kryminalnego tarnowskiej Komendy Miejskiej na lokalny rynek nie trafi 914 gramów narkotyków. Taką ilość marihuany i amfetaminy zabezpieczyli „kryminalni”  u zatrzymanego 40-latka z Tarnowa.

Czarnorynkową wartość przejętych narkotyków szacuje się na 23 tysiące złotych.  W pomieszczeniach  zajmowanych przez dilera, policjanci ujawnili także kilkaset sztuk woreczków, wykorzystywanych do przechowywania  pojedynczych dilerskich porcji.  Mężczyzna usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz udzielania narkotyków. Na wniosek nadzorującej śledztwo  w tej sprawie Prokuratury Rejonowej w Tarnowie, został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

Ujęcie handlarza te efekt pracy policjantów tarnowskiej grupy narkotykowej. Mężczyzna został zatrzymany na ulicy w centrum Tarnowa. W plecaku który miał ze sobą policjanci ujawnili 165 gramów marihuany i 24 amfetaminy. Znacznie lepsze rezultaty jednak przyniosło przeszukanie pomieszczeń mieszkalnych. Policjanci zabezpieczyli łącznie 914 gramów narkotyków -857 gramów marihuany i 57 amfetaminy oraz służących do przechowywania pojedynczych „działek”  340 sztuk foliowych woreczków. Starannie podzielone na porcje i przygotowane do sprzedaży narkotyki ukryte były w pudełku pod wanną. 40-latek trafił do policyjnego aresztu. W dalszej kolejności usłyszał zarzuty zagrożone karą pozbawiania wolności do 12 lat.

Decyzją sądu został objęty 3 miesięcznym, tymczasowym aresztem. Śledczy ustalają teraz jak długo trwał nielegalny proceder, krąg osób z nim związanych i źródło pochodzenia narkotyków.