PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Policyjne podsumowanie weekendu. Sobota pod znakiem wypadków

Sobota upłynęła na drogach regionu pod znakiem wypadków. W dwóch zdarzeniach, do których doszło tego dnia poszkodowane zostały dwie osoby.  Na miejscu obu kraks pracowali policjanci tarnowskiej „drogówki”, którzy wykonali niezbędne czynności procesowe.  Teraz dokładnym wyjaśnieniem okoliczności i ich przyczyn zajmą się śledczy. 

Rano po godzinie 10:00, jadący drogą  nr K1305, motorowerem mężczyzna, podczas skręcania w prawo, w kierunku miejscowości Wola Rogowska, potrącił jadącą na wprost przez skrzyżowanie rowerzystkę. 74-latka doznała złamania kości piszczelowej, natomiast motorowerzysta odjechał z miejsca wypadku, nie zatrzymując się i nie udzielając kobiecie pomocy. Sprawnie przeprowadzona przez policjantów z komisariatu w Żabnie akcja doprowadziła do ustalenia tożsamości mężczyzny i jego zatrzymania niedługo po zdarzeniu. Nadanie stanu trzeźwości 64-letniego mieszkańca Sikorzyc, nie wykazało w jego organizmie obecności alkoholu. Mężczyzna odpowie za spowodowanie wypadku i ucieczkę z jego miejsca.

Do wypadku doszło także wieczorem w Woli Rzędzińskiej. 33-letnia kierująca oplem, wykonując manewr skrętu w lewo, z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu motocykliście. 25-latek ze skomplikowanym złamaniem ręki został przewieziony do szpitala w Tarnowie. Jak wykazały przeprowadzone badania, zarówno on jak i kierująca pojazdem byli trzeźwi.

Spokojnie  przebiegły w Tarnowie i regionie niedzielne wyboru do Europarlamentu oraz poprzedzający je okres ciszy wyborczej. Jedyny incydent jaki odnotowali tarnowscy policjanci to uszkodzenie plakatu wyborczego.
Policjanci z komisariatu Tarnów-Centrum poszukują sprawcy, który uszkodził drzwi i błotnik stojącej na parkingu przy ul. Lwowskiej w Tarnowie Mazdy. Uszkodzeniu uległ także zamontowany na dachu samochodu plakat wyborczy, ubiegającego się o mandat jednego z ugrupowań politycznych. Łączne straty powstałe wyniku działania wandala, oszacowane zostały na 700 złotych.