PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Koncert GOS.PL & Brian Fentress (Zapowiedź + KONKURS)

Już 1 czerwca 2014 r. Tarnowski Chór GOS.PL zaprasza do Centrum Sztuki Mościce na koncert z udziałem gościa specjalnego – Briana Fentressa.


KONKURS!

Do wygrania 2 podwójne zaproszenia na koncert. Aby wziąć udział w losowaniu, wystarczy odpowiedzieć na poniższe pytanie (w komentarzu pod artykułem, albo na naszym profilu na Facebooku): W KTÓRYM ROKU POWSTAŁ TARNOWSKI CHÓR GOS.PL? Konkurs trwa do 30 maja do godziny 13:00!


Brian Fentress to charyzmatyczny dyrygent, wokalista, muzyk i kompozytor z USA. Stypendysta i absolwent Uniwersytetu A&M w Alabamie, a także absolwent Uniwersytetu w  Phoenix. W czasie studiów doskonalił umiejętności wokalne śpiewając w  profesjonalnych chórach klasycznych oraz chórach gospel. Występował i  nagrywał u boku takich sław jak: Aretha Franklin, Kirk Franklin, Cece Winans i Lyle Lovette. Od kilku lat podróżuje po Europie, prowadząc różnego rodzaju warsztaty gospel. Gdziekolwiek się pojawia, dzieli się nie tylko swoim talentem muzycznym i pedagogicznym, ale przede wszystkim Ewangelią.

Profil muzyczny Tarnowskiego Chóru Gos.pl określić można mianem Contemporary gospel. Jest to muzyka bazująca na śpiewach protestanckich kościołów z Południa USA wzbogacona o doświadczenia jazzu, rocka i pop. Chór Gos.pl mówi o sobie, że „rozsadza te ramy jeszcze bardziej”. W kręgu repertuarowym znajdują się utwory w charakterze od tradycyjnych Negro Spirituals, aż po Hip-hop, od nawiązań klasycznych po szeroko rozumiany folklor.

Tarnowski Chór Gos.pl tworzą pasjonaci wspólnego śpiewu, zapaleńcy, zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Środowiska, z których pochodzą, a także zawody które wykonują oraz rozpiętość wiekowa pozornie nie daje szans na porozumienie. Jednak muzyka gospel, która jest wspólnym mianownikiem dla wszystkich daje potencjał i wspólne cele.

Chór tworzy obecnie 35 osób oraz zespół instrumentalny. Ważnymi osobami, które stale towarzyszą Chórowi są opiekunowie duchowi, w osobach jednego z założycieli – ks. Pawła Cyza oraz ks. Andrzeja Augustyna z Duszpasterstwa Akademickiego TRATWA, pod którego skrzydłami chór działa od września 2011 roku. Koncert poprowadzi Krzysztof Drwal – zaprzyjaźniony z Chórem dziennikarz TVP.

Niedziela, 1 czerwca 2014 r., godz. 16:30
Bilety: 20 zł normalny, 15 zł ulgowy
Centrum Sztuki Mościce, ul. Traugutta 1, 33 – 101 Tarnów