W sobotę, 14 czerwca, w godzinach od 11.00 do 16.00 na terenie parkingu Gemini Park Tarnów naprzeciwko sklepu zoologicznego odbędzie się ,akacja adopcyjna „Szukam Domu” zorganizowana przez Azyl dla Psów i Kotów w Tarnowie.

– Rokrocznie organizujemy takie akcje, zawsze z dużym sukcesem, który w tym wypadku oznacza, że nasze psiaki i koty trafiają do swoich nowych domów – mówi kierownik Azylu działającego w strukturach PUK Sp. z o.o. Janusz Łabno. – Mam nadzieję, że także i tym razem sporo zwierzaków znajdzie właścicieli. Aby zaadoptować psa lub kota wystarczy naprawdę tego chcieć oraz mieć dobre warunki, które pozwolą psom i kotom czuć się dobrze w nowym mieszkaniu. – Jeśli ktoś zechce, może złożyć wolny datek albo kupić karmę dla psów czy kotów z naszego Azylu. Tego dnia karma oraz inne akcesoria w promocyjnej cenie odstępne będą w pobliskiej Zoologii – mówi Janusz Łabno.

Do adopcji przeznaczone są wszystkie zwierzęta z Azylu – jest tam obecnie 60 psów i 7 kotów – ale jednorazowo wystawione będzie 10 psów i 5 kotów. Pozostałe zwierzęta można będzie oglądać na przygotowanej prezentacji multimedialnej ze zdjęciami i opisem zwierząt. W miarę postępujących adopcji na akcji pojawiać się będą kolejne psy i koty. Każde ze zwierząt ma aktualną książeczkę zdrowia, są przebadane, zaszczepione, odpchlone i odrobaczone, w pełni gotowe do adopcji.

W akcji wezmą udział wolontariusze prezentujący zwierzęta, a porad na temat zdrowia, wychowania i utrzymania psów udzielał będzie weterynarz. Dla uczestników akcji adopcyjnej przewidziane są atrakcje i nagrody ufundowane przez tarnowski magistrat oraz Azyl. – Warto przyjść, zapoznać się z azylowymi zwierzakami. Może któreś z nich trafi właśnie do Państwa – zachęca Janusz Łabno.
Dodajmy, że honorowy patronat nad akcją objął zastępca prezydenta Henryk Słomka-Narożański.