PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Ruszyło VII Forum Inwestycyjne w Tarnowie (ZDJĘCIA)

Ministrowie, parlamentarzyści, szefowie firm i instytucji oraz dziennikarze. Około trzystu gości zarówno z kraju, jak i z zagranicy bierze udział w dwudniowym Forum Inwestycyjnym Forum Ekonomicznego w Tarnowie.

– Tarnowskie Forum jest już praktycznie samodzielną imprezą biznesową. Wszystko wskazuje na to, że za rok odbędzie się już nie jako przedsionek Krynicy, ale integralne wydarzenie o charakterze gospodarczym. Chcemy, aby Tarnów był takim miejscem, które jest rozpoznawalne, gdyż tutaj rozmawia się o małych, średnich i dużych inwestycjach – mówi przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski.
W tym roku organizacja Forum w Tarnowie zbiegła się z ważnymi wydarzeniami w Europie. – Wybór premiera Polski Donalda Tuska na przewodniczącego Rady Europy to niezwykle ważny moment i prestiż dla kraju. Stąd i nasze Forum zostało nieco przeprogramowane. Naturalnym jest, że większość paneli i rozmów zostaje nakierowanych właśnie na tę tematykę. Chcemy podsumować ostatnie 25 lat polskiej gospodarki i 10 lat członkowstwa w Unii Europejskiej oraz porozmawiać o gospodarczej przyszłości Małopolski – mówi przedstawiciel głównego partnera Forum Inwestycyjnego, wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela.

Podczas drugiego dnia forum do Tarnowa zawita ponadto liczna, bo czterdziestoosobowa delegacja z Ukrainy oraz z Chin. – Obserwujemy duże zainteresowanie polskimi produktami spożywczymi ze strony Chin. Liczymy, że także na tym polu uda się wzmocnić polską gospodarkę – dodaje wicemarszałek Ciepiela, który będzie także gospodarzem polsko-ukraińsko-chińskiej części spotkania.

Forum Inwestycyjne to także duża szansa dla Tarnowa. – Cały czas szukamy partnerów do współpracy gospodarczej i nowych miejsc pracy dla mieszkańców. Wiele obiecujemy sobie po tegorocznej edycji forum. Dynamicznie działający Klaster Przemysłowy w Tarnowie jest niejako tego gwarantem. Mamy podpisanych kilka listów intencyjnych z firmami, które chcą inwestować w Tarnowie, niebawem powinniśmy zobaczyć efekty w postaci propozycji zatrudnienia dla mieszkańców. Tarnów przyspiesza inwestycyjne, dlatego to doskonałe miejsce do rozmów o gospodarce – mówi zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.

Gośćmi wydarzenia są również przedstawiciele Fundacji Chai z Izraela, która w trakcie forum zaprezentuje ideę powstania w Tarnowie Centrum Edukacyjnego – Muzeum Żydowskiego.

Dwudniowy program wypełniony jest tematyką związaną z szeroko pojętą gospodarką zarówno na szczeblu krajowym, jak i globalnym. Ważny jest udział przedstawicieli gigantów chemicznych z udziałem Grupy Azoty S.A., Grupy LOTOS, CIECH’u i firmy Dow Chemicals oraz energetycznych – Tauron Polska Energia. Pierwszy dzień zakończymy ceremonią wręczenia nagród w kategoriach: „Inwestor Roku 2014” oraz „Inwestycja Roku 2014”.

W konferencji prasowej inaugurującej Forum Inwestycyjne w Tarnowie wzięli udział przewodniczący Rady Programowej Forum Ekonomicznego Zygmunt Berdychowski, wicemarszałek Małopolski Roman Ciepiela, prezes Tauronu Polska Energia Dariusz Lubera, wiceprezes Grupy Azoty Witold Szczypiński oraz zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.