PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Scena Otwarta 2014 już w październiku (Zapowiedź)

image

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Tańca ”Scena Otwarta”  promuje aktualne trendy w sztuce teatru tańca współczesnego i baletu. Prezentuje spektakle uznanych artystów z różnych stron świata stwarzając warunki do wielokulturowego spotkania i dając możliwość konfrontacji technik tanecznych, kunsztu i wyobraźni artystycznej.

Festiwal jest platformą dla młodych adeptów tańca współczesnego, którzy rozwijają swoje umiejętności pod okiem cenionych choreografów. SCENA OTWARTA to również wystawy prezentujące sztukę tańca, ważne dla środowiska tanecznego wydawnictwa książkowe oraz spotkania artystów z publicznością, połączonych pasją i miłością do teatru tańca.

Czwarte Edycja Międzynarodowego Festiwalu Tańca po raz kolejny przygotowała nie lada gratkę dla wszystkich fanów tańca. W tym roku na scenie w Mościcach będziemy mogli obejrzeć „Carmina Burana Kamea Dance Company” z Izraela, „Chaotica STATE THEATRE KOŠICE” ze Słowacji, „Czterdzieści” Polski Teatr Tańca z Poznania, „Zagraj to, czyli 17 tańców o czymś” Teatr Dada von Bzdülöw z Gdańska, „Spektakl baletowy” Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa z Bytomia, „Preludium słowiańskie” Art Color Ballet – Polska, Spy Flash! Dantzaz Konpainia z Hiszpanii oraz Spektakl warsztatowiczów w choreografii Iwony Pasińskiej.

Po spektaklach zaplanowano również spotkania z artystami we foyer Centrum Sztuki Mościce. Festiwal potrwa 9 dni od 10.10 do 19.10br. Bilety na tegoroczny festiwal kosztują od 10zł do 30zł w zależności od sektora. W sprzedaży również są karnety na wszystkie wydarzenia: 90zł – sektor A, 70zł – sektor B.