PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Chciała skoczyć z mostu na Białej

W niedzielę nad ranem funkcjonariusze z komisariatu Tarnów-Zachód udaremnili próbę samobójczą kobiety, który usiłowała skoczyć z mostu na Białej. 41-latka została zabrana do szpitala.

W niedzielę przed godziną czwartą rano oficer dyżurny tarnowskiej Policji odebrał bardzo niepokojący telefon. Głos w słuchawce informował o znajdującej się na moście, w rejonie skrzyżowania ulic Krakowskiej z Czerwoną w Tarnowie kobiecie, której zachowanie wskazywało na chęć odebrania sobie życia. Bezzwłocznie zadysponował w rejon zgłoszenia najbliżej znajdujący się patrol.

Kilka chwil później, kiedy policjanci dojeżdżali w okolicę mostu, zauważyli siedzącą na jego barierce kobietę, z nogą przełożoną  przez barierkę i skierowaną  w stronę lustra wody.  Widząc że nie ma chwili do stracenia, jeden z mundurowych wyskoczył z radiowozu i energicznie złapał kobietę, która krzyczała żeby ją puścić, że i tak skoczy w pół. Policjant nie reagował, tylko wraz z koleżanką z patrolu, ściągnęli kobietę i umieścili ją w bezpiecznym miejscu. Potem wezwali na miejsce służby medyczne. Decyzją załogi karetki pogotowia, 41-latka została zabrana do szpitala.