PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Tarnów: Sportowa jesień w Tarnowie (Zapowiedź)

W najbliższym czasie tarnowski kalendarz sportowy obfitował będzie w wiele ciekawych wydarzeń. Październik to tradycyjnie już Tarnowski bieg Leliwitów, a w listopadzie odbędzie się Bieg Sokołów z okazji Święta Niepodległości.

Masowe bieganie w Biegu Leliwitów

XXIII Tarnowski Bieg Leliwitów odbędzie się w niedzielę 12 października. To nie tylko szansa na doświadczenie wspaniałej atmosfery widowiska sportowego, ale również poznanie klimatu starego miasta.

Tarnowski Bieg Leliwitów to impreza masowa przeznaczona dla dorosłych, dzieci i młodzieży, dla biegaczy profesjonalistów i amatorów. Zawodnicy rywalizują na ulicach starego miasta na dystansach w biegu głównym – 10 km i biegu masowym- 2,5 km oraz biegu dla dzieci – 1 km, a od 2013 roku w biegu integracyjnym rywalizują również dzieci niepełnosprawne. W roku 2013 na XXII Tarnowskim Biegu Leliwitów wystartowało prawie 500 zawodników. By zachęcić do udziału w biegu tak liczną rzeszę osób, zwycięzcy otrzymują cenne nagrody, a wszyscy którzy ukończą bieg biorą udział w losowaniu nagród. Start do biegu usytuowany będzie na ulicy Wałowej obok Grobu Nieznanego Żołnierza. Szczegóły wkrótce. Najlepsze w poprzednim miesiącu okazały się recenzje Betsson, które pokonały wszystkie inne kursy.

Bieg Niepodległości

To już wieloletnia tradycja, że w jesiennej scenerii Parku Strzeleckiego spotykają się tarnowianie, aby na sportowo świętować 11 listopada. W biegach mogą wziąć udział zarówno przedszkolaki, jak też osoby dorosłe. Trasa poszczególnych biegów przebiegać będzie alejkami parku i w zależności od wieku zawodników będzie miała długość od 1 km do 3 km . Zwycięzcy biegów otrzymają dyplomy, puchary i nagrody, a wszyscy uczestnicy otrzymają pamiątkowe emblematy. Po biegu dla wszystkich gorąca herbata i drożdżówki. Zapisy na bieg odbywać się będą w dniu imprezy (niedziela 11 listopada) od godz. 10.00 w Parku Strzeleckim w okolicy Biura Wystaw Artystycznych.