PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Region: Weekend pod znakiem wypadków drogowych

Miniony weekend na drogach powiatu tarnowskiego minął pod znakiem wypadków. W ciągu dwóch dni doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których śmierć poniosła jedna osoba i ranna została kolejna.
Policja apeluje do poruszających się po drogach kierowców i pieszych o maksymalną koncentrację, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w tym używanie odblaskowych po zmroku elementów. Szanujmy się nawzajem i chrońmy to co najcenniejsze – własne życie, naszych bliskich i  pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Tragiczny finał sobotniego wypadku w Zabawie Lanckorońskiej. Po godzinie 22:00, na prostym odcinku drogi  wojewódzkiej numer 980 zginął potrącony przez samochód, mieszkaniec miejscowości.  39-latek został uderzony przez jadącego od Jurkowa w kierunku Zakliczyna Citroena.  W wyniku potrącenia pieszy poniósł śmierć na miejscu. Do godziny 2:40, w miejscu gdzie doszło do wypadku droga była częściowo zablokowana. Ruch odbywał się wahadłowo.

Także w niedzielę nie obyło się bez wypadków. Tuż przed godziną 18:00 na drodze K 1357 w Skrzyszowie motocykl zderzył się z samochodem osobowym. Jadący w kierunku Tarnowa motocyklista podczas wyprzedzania na prostej ciągu samochodów, zderzył się z poruszającym się w  tym samym kierunku Fordem Focusem, który w tym czasie wykonywał manewr skrętu w lewo, w drogę gminną. Kierowca samochodu oraz podróżująca z nim kobieta i 15-latka na szczęście nie odniosły obrażeń ciała. W wypadku ucierpiał natomiast motocyklista. 21-latek ze złamaną ręka i nogą został przetransportowany do szpitala w Tarnowie. Poddani badaniu na zawartość alkoholu uczestnicy zdarzenia okazali się być trzeźwi.

Na miejscu obu wypadków pracowali tarnowscy policjanci. Teraz zajmują się oni wyjaśnianiem ich przyczyni  ustalaniem winnych.