PulsMiasta.com – Najlepsze fotorelacje z Tarnowa!

Ciekawostki: Ulubione zabawy chłopców

Jeśli zastanawiamy się nad ulubionymi zabawami współczesnych chłopców, to na pierwszym miejscu zdecydowanie są gry komputerowe. I chociaż, niestety, zajmują im one znaczną cześć wolnego czasu, sprawdźmy, co jeszcze lubią robić młodzi chłopcy. Oto subiektywny przegląd gier i zabaw.

Sport to zdrowie

Możemy oczywiście narzekać, że chłopcy nie uprawiają tyle sportu, co kiedyś. Pomyślmy jednak, czy w nowoczesnych osiedlach mają dostatecznie dużo miejsca, żeby to robić? Wszędzie bloki i miejsca parkingowe, a Orlików wciąż jest za mało… Lecz jeśli kilku kolegów z podwórka znajdzie odpowiednie miejsce i jakąś piłkę do kopania, to z przyjemnością wcielają się w rolę Cristiano Ronaldo czy Roberta Lewandowskiego.

Mali konstruktorzy

Klocki Lego, które kupimy na Merlin.pl, będą stanowiły wspaniały materiał do konstruowania wielu ciekawych rzeczy. Zamiast budować miasta w grze komputerowej, kilku chłopców własnymi rękami może wybudować całą metropolię wraz z drogami, stacjami benzynowymi, strażą pożarną itp. Klocki Lego są niezwykle rozwijające i uwielbiane nie tylko przez dzieci, ale i dorosłych. Sytuacje, kiedy ojciec i syn razem konstruują bazę kosmiczną, wcale nie należą do rzadkości.

Zabawa w wojnę

Choć karabiny z patyków i granaty z kamieni zostały zastąpione przez realistycznie wyglądające zabawki, to ogólna zasada wciąż jest taka sama. Chłopcy lubią takie gry i zabawy, które rozbudzają ich potrzebę rywalizacji i dają możliwość pokazania, jacy są silni i sprytni. Warto jednak zabawę w wojnę, policjantów i złodziei itp. monitorować, aby nie wymknęła się spod kontroli i nie zaczęła przypominać brutalnych filmów klasy B.

Bójki, przepychanki i zapasy

Nie, nie chodzi o regularną, zasługującą na najwyższą naganę bijatykę, ale o zapasy i drobne bójki, których jedynym celem jest potwierdzenie swojej siły i sprawności. Tego typu zabawy najczęściej mają miejsce między członkami rodziny, na przykład między braćmi lub tatą a synem. Jeśli w takiej „bójce” uczestniczy osoba dorosła, może ona bardzo szybko położyć kres zabawie, jeśli ta zacznie wymykać się spod kontroli. Natomiast niewinne z początku przepychanki między braćmi mogą zakończyć się prawdziwą awanturą i płaczem. Dlatego chociaż jest to świetny sposób na wyładowanie energii, warto trzymać rękę na pulsie, aby w każdej chwili móc zainterweniować.